Snin.Net Sosyal Paylaşım Sitesi

Güncel haber Biyografi magazin sağlık ile ilgili paylaşım platformu

Artık Saçlarınızın Güzelliği Sizin Elinizde

 

Sağlıklı saçlar için öneriler saçların sağlıklı, bakımlı ve pırıl pırıl olması için herkes tarafından merak edilen bilgileri içerir. Saçlar; sudaki mineral seviyesi, nem, ısı, ultraviyole ışınları ve stres gibi faktörlerden direkt olarak etkilenmektedir. Güzel bir görünüm için saçların dolgun, parlak ve ışıl ışıl olması çok önemlidir.

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

* Saçınızı Doğru Zamanda Kestirmek: Saçınızın uçlarının çatallaşmasını önlemek ve kırıklarını gidermek için rutin olarak bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde saçlar soluklaşacak ve sağlıksız bir görünüm kazanacaklardır.

* Kirli Fırça ve Kirli Tarak: Güzel ve sağlıklı saçlar için doğru saç bakım ürün önerilerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılan ürünler zamanla kirlenebilmektedir. Kirli fırça ve taraklar saçınızın da kirlenmesine neden olacaktır. Bu yüzden dört tatlı kaşığı kabartma tozu ilave edeceğiniz ılık bir suyun içinde 20 dakika bekletip ardından durulamanız bu sorunu çözmede yeterli olacaktır.

* Ev Yapımı Doğal Saç Kremi: Sağlıklı saçlar için maske yapmak ne kadar kolaysa saç kremi yapmak da artık o kadar kolaydır. Bunun için yapılması gereken saçınızı şampuanla yıkamadan önce saç derisine ev yapımı mayonez sürmektedir. Bu işlemin saçlarınızı nasıl da parlak hale getirdiğine inanamayacaksınız.

* Normal Saçlar İçin Şampuan Seçimi: Uygun saçlar için uygun şampuanı kullanmak çok önemlidir. Artık evde de sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler size yardımcı olacaktır. Bunun için şampuanınız evde kendiniz yapabilirsiniz.

Doğal Şampuan Tarifi

Tarifi verilecek olan bu şampuanı normal saçlar gönül rahatlığı ile kullanabilir. Bu doğal şampuan için gerekli olan 200 ml aleo vera jeli, 100 ml bal bazlı şampuan ve 2 çorba kaşığı viskidir. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra iyice çalkalayınız. Bu karışımı 6 ay boyunca karanlık bir yerde bir şişede bekletmeniz gerekecektir. Ardından saçınızı yıkamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Böylece hem doğal hem de kendi saç tipinize göre doğal bir şampuana sahip olmuş olursunuz. Devamlı bir şekilde saçınızı yıkadığınızda farkı bizzat hissedip saçlarınızın ne kadar canlı ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Snin.Net Sosyal Paylaşım Sitesi © 2018 Sosyal Paylaşım sitesi